• Odpustová slávnosť sv. Faustíny

• Dnes, na sviatok sv. Faustíny, sme my, žiaci 3.B, slávili svoj triedny odpust. Deň sme začali svätou omšou v kostole. Potom sme si v triede pozreli prezentáciu o sv. Faustíne, vypracovali kvíz, naučili sa modliť Korunku Božieho milosrdenstva. Doobedie sme zakončili hrami a sladkým maškrtením. odpust.

• Hviezdoslavova hájovňa

• Podarilo sa nám zavítať do Hviezdoslavovej hájovne a navštíviť expozíciu Mila Urbana na Slanej Vode. Ôsmaci a deviataci si dnes oživili svoje teoretické znalosti v praxi. Raz vidieť je viac, ako stokrát počuť. SJL.

• Plenárne ZRPŠ

Pozývame Vás na plenárne ZRPŠ, ktoré sa uskutoční 10. októbra 2022 o 1500 vo vestibule školy. Na stretnutí sa dozviete o zmenách v školských dokumentoch, zaujímavé informácie z oblasti ochrany detí a nástrah dnešnej doby a o činnosti Rady rodičov.

Po skončení plenárneho ZRPŠ budú prebiehať triedne rodičovské stretnutia.

• Školské sväté omše

• Duchovný otec PaedDr. Patrik Ondáš, PhD. dnes pred vyučovaním slávil prvú tohtoročnú školskú svätú omšu. Pozývame a tešíme sa na všetkých žiakov i rodičov, ktorí chcú prehĺbiť svoj duchovný život účasťou na týchto svätých omšiach. SO.

• PIZZA :)

• Na tento okamih sa netrpezlivo tešili rovnako malí aj veľkí :) Počas osláv 20 výročia založenia školy žiaci bojovali o poukaz na pizzu pre triedu, ktorou sme dnes rozvoňali celú školu.  PIZZA.

• Pozvánka na svätú omšu

• Vážení rodičia, milí žiaci

v utorok 27. septembra o 7:30 bude v priestoroch školy slávená školská svätá omša, na ktorú Vás všetkých srdečne pozývame.

• Deň mlieka

• O blahodarných účinkoch mlieka vieme už dávno. Dnešný deň sme sa teda obliekli do bielej farby. Mliečna desiata spestrila jedálniček mnohých žiakov a druháci si pochutnali na úžasnom syre.  Deň mlieka.

• Plavecký výcvik

• Tento týždeň bol jednoducho super. Každý deň sme sa niečo nové naučili a prekonávali strach z vody. S troškou strachu sme dnes prišli na plaváreň do Tvrdošína, kde sme po dňoch trénovania preverili svoje schopnosti a trošku si zasúťažili.  PV.

• Poďakovanie za úrodu

• Prichádzame k Tebe, Pane, so srdcom plným radosti a spoločne Ti chceme poďakovať: Za dni, ktoré nám dávaš, Ti ďakujeme, za všetky plody zeme Ti ďakujeme...“ Slovami tejto piesne sme vyjadrili vďačnosť Pánu Bohu za tohtoročnú úrodu.    úroda.

• Duchovné obnovy

• So začiatkom školského roka sme sa opäť zapojili do duchovných obnov. Vdp. Dominik Jamrich, ktorý pôsobí v Ústí nad priehradou povzbudil žiakov, aby sa nebáli pristupovať k sviatosťiam a budovať svoj vzťah k Bohu. DO.

• Deň mlieka

v pondelok 26. septembra je Deň mlieka. Pri tejto príležitosti sa oblečieme do bielej farby a žiaci si prinesú mliečnu desiatu

• Slovenčina u štvrtákov

• Na hodinách slovenčiny radi robíme projekty. Vyrobili sme knihu - zvitok. Bola vyrobená z papyrusu veľmi dávno. Predchodcom papiera bol papyrus a pergamen. 4.A SJL.

• Zberová súťaž SMS – Starý Mobil Sem!

• Opäť máme súťaž v zbere starých mobilov. Zapojte sa a môžete vyhrať skvelé ceny:

• 50  najúspešnejších žiakov z celého Slovenska  vyhrá novučký tablet HUAWEI MEDIAPAD T5 10 LTE BLACK

Okrem toho bude vyžrebovaných ďalších 100 žiakov zo všetkých zúčastnených žiakov, ktorí budú odmenení nasledovne:

• 9 krásnych cien od spoločnosti Abrfab
              • 20 CD s veselými enviro pesničkami
              • 71 ks kníh Dobehni svoj mozog!

Súťaž v zbere mobilov je do konca októbra. Taktiež stále môžete nosiť použité baterky a malé nefunkčné elektrospotrebiče. Kontaktná osoba:  p. uč. Chudjáková

• Účelové cvičenie, didaktické hry

plánované účelové cvičenie a didaktické hry sa zajtra (v piatok 16.septembra) USKUTOČNIA

ŽIaci prídu do školy o 8:30 aj s prezúvkami. V prípade dažďa sa budú aktivity realizovať v priestoroch školy.

• Výročie založenia školy

• Čas letí ako voda. Ani sme sa nenazdali a pripomíname si 20 rokov existencie našej školy. Pri tejto príležitosti sme slávili odpustovú slávnosť Povýšenia svätého kríža. Počas svätej omše duchovný otec  ThDr. Martin Koleják, PhD. upriamil našu pozornosť na dôležitosť pokory a následne sme si pripomenuli jednotlivé obdobia nášho napredovania. Spestrením dnešného dňa boli súťaže a hry na ihrisku. Deti získavali za splnenie úloh žetony, za ktoré si vyberali zo širokej ponuky cien a pochutnali si na výbornom guláši. Srdečné ĎAKUJEME teda patrí našim "animátorom", ktorí vytvárali zábavu a radosť pre mladších žiakov, ale aj všetkým sponzorom za ich podporu.  hry.

• Deň čokolády a pozitívneho myslenia

• Kto by nemal rád čokoládu :). Medzinárodný deň čokolády sme si v škole pripomenuli práve touto dobrotou, s ktorou sme sa navzájom ponúkali. Okrem toho sme sa snažili vymeniť slovko "NIE" za "ÁNO" a negatívne myšlienky vymenili za pozitívne myslenie.

Deň čokolády.

• Kde jedni končia, my začíname

• Deväť rokov štúdia na základnej škole ubehlo veľmi rýchlo. Naši vlaňajší deviataci už bojujú na pôde stredných škôl. September je časom, kedy sme v našej škole privítali nových prváčikov. Všetkým prajeme veľa úspechov a radosti z nadobúdania nových vedomostí.  žiaci.