•

Don Jozef Luscoň nám prišiel porozprávať o advente, ktorý je časom kedy sa máme stíšiť a pripraviť na príchod Pána Ježiša. Súčasne  sme privítali sv. Mikuláša, ktorý je symbolom dobroty a láskavosti. Ten nás obdaril úsmevom a sladkosťami. Mikuláš.

• Hlasovanie

• Milí rodičia, zapojili sme sa  do projektu Hrdá škola, kde  inšpirujeme žiakov  k spestreniu bežných vyučovacích dní. V tomto projekte je jedna z úloh,  hlasovať o logo školy, ktoré sa vám páči. Na záver škoslkého roka chceme týmto kúskom  oblečenia (tričko, mikina) odmeniť najúspešnejších žiakov.

Hlasujte do 09. 12. o tom, ktorý z trojice motívov sa Vám páči najviac. Víťazný motív potom použijeme na vytvorenie celej kolekcie, kde nájdete nielen mikiny ale aj tričká, čapice, batohy a ďalšie kúsky :-)

Hlasovať môžete tu: https://schoolsunited.cz/hlasovani/fee8d92d

• Smelý Zajko

• Vo štvrkok 1.decembra sa naši tretiaci a žiaci 4.A zúčastnili predstavenia Smelý Zajko v Bábkovom divadle V Žiline. Deťom sa predstavenie páčilo a z divadla odchádzali plní umeleckých zážitkov. divadlo.

• Scénické čítanie

• Dňa 25.11.2022 sa naša škola zapojila do regionálnej sútaže SCÉNICKÉ čítanie so žiakmi Nikolasom Vonšákom, Žanetou Grižákovou a Lenkou Kolčákovou z 5.A triedy. Získali sme krásne druhé miesto s ukážkou Hruškovec od Vincenta Šikulu. súťaž.

• Deň boja proti AIDS

• Prvého decembra si každoročne pripomíname Svetový deň boja proti AIDS. Jeho symbolom je červená stužka. Pripnutím červenej stužky vyjadrujeme solidaritu s ľuďmi, ktorí trpia infekciou HIV alebo ochorením AIDS. stužky.

• Beseda so spisovateľom

• Žiaci 5.B sa zúčastnili exkurzie do Mestskej knižnice v Námestove. Po prehliadke knižnice besedovali so spisovateľom Medardom Slovíkom, ktorý je autorom detských kníh.  beseda.

• Hravé poobedie

• Ďalší deň, ktorí sme prežili s kamarátmi v škole prieniesol aj trošku napätia. Zistili sme aki sme zruční a vytrvalí, šikovný a aká je naša pamäť. hry.

• Deň chleba

•  V dnešný deň sa naša škola naplnila vôňou  úžasného chleba.

Kto chlieb a soľ ctí, ten neklame, hovorí slovenské príslovie. Bochník chleba symbolizuje život, soľ zasa zdravie. chlieb.

• Výsledok ankety

•

Vážení rodičia,

Na základe Vášho hlasovania v ankete „posun začiatku vyučovania“ Vám oznamujeme, že k zmene času začiatku vyučovania nebudeme pristupovať a aj naďalej sa bude vyučovanie začínať o 8:00anketa.

• iBobor - informatická súťaž

• Trénovali sme logické myslenie v medzinárodnej on-line informatickej súťaži iBOBOR 2022

Minulý týždeň sa zúčastnili žiaci našej školy medzinárodnej informatickej  súťaže i-Bobor.

Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.

Žiakom patrí uznanie za snahu pracovať na sebe a reprezentovať školu, ako aj Slovensko.

Hoci v každej zúčastnenej krajine prebieha súťaž trochu inak, organizátori zo všetkých krajín sa raz ročne stretnú, aby vytvorili spoločnú databázu úloh pre ďalší ročník súťaže.

Ak chceš aj TY, vyskúšaj si svoje schopnosti: https://ibobor.sk/

archív úloh: http://demo.ibobor.sk/sutaz_demo/

zvoľ ročník a kategóriu:

4. a 5. ročník sú Bobríci

6. a 7. sú Benjamíni

8. a 9. sú Kadeti

iBobor.

• Triedny odpust

• My, 6.A,  sme v piatok slávili triedny odpust. Naším patrónom je sv. Martin s Tours. Bol to rímsky vojak, ktorý vynikal svojou láskavosťou a štedrosťou ku všetkým bez rozdielu, taktiež k chudobným. V meste Amiens sa odohral aj ten známy príbeh, keď stretol pri svojej ceste na koni žobráka, ktorý sa triasol zimou. Martin všetko rozdal, nemal pri sebe nič, a tak mu dal polovicu svojho plášťa. Vtedy v noci sa mu zjavil Pán Ježiš odiaty polovicou plášťa, ktorý Martin daroval žobrákovi. Hneď na druhý deň sa dal Martin v meste pokrstiť. Neskôr, aj keď spočiatku nechcel, ho kvôli jeho zbožnému životu vysvätili za biskupa. Je patrónom vojakov, jazdcov, chudobných a žobrákov. odpust.