Deň Zeme si každoročne pripomíname 22. apríla. Upozorňuje na dôležitosť zodpovedného prístupu k životnému prostrediu, na ohrozenia, ktorým planéta Zem čelí.
Aj naša škola sa rozhodla čeliť ohrozeniam škodiacim našej prírode. Dňa 23.4.2026 sme sa opäť rozhodli pomôcť. Uskutočnil sa zber železa. Žiaci našej školy usilovne a odhodlane spaľovali svoju energiu tak, aby naša obec bola krajšia a čistejšia. Upratali okolie školy, vyčistili garáže a dvory, odstránili skládky. S pocitom dobre vykonanej práce, ošľahaní vetrom a opálení jarným slniečkom odchádzali spokojní domov. Železo potom deviataci pod vedením pána školníka naložili a predali v zbernom dvore.
Vyzbieralo sa 7,5 ton železa. Výťažok 728 eur škola použije najmä na kancelárske potreby.
ĎAKUJEME.