• Požehnaný čas prázdnin

• Dnešným dňom sme ukončili ďalší školský rok, za ktorý chceme vyjadriť vďaku Pánu Bohu. Všetkým žiakom a zamestnancom školy prajeme požehnané prežitie letných prázdnin.

• Vyhodnotenie ankety

na základe Vášho hlasovania (viď graf) sa zmena začiatku vyučovania na čas 7:30 neuskutoční.

V prípade, že máte záujem o iný čas začiatku vyučovania, informujte nás prostredníctvom edupage - formou správy.

• Rozlúčka s deviatakmi

• S koncom školského roka sa lúčime s našimi najstaršími žiakmi, ktorým prajeme veľa úspechov v ďalšom štúdiu na stredných školách.

• Výlet do Oravskej Lesnej

• S tretiakmi sme sa na konci roka rozhodli previesť sa na vláčiku a tak sme sa vybrali na Oravskú lesnú železničku. Zároveň sme sa dozvedeli viac o lese, jeho prínose pre človeka ale aj o tom čo ho ohrozuje a ako sa správať napr. pri lesnom požiari. výlet.

• Relikvie sv. Košických mučeníkov

• Sv. košickí mučeníci prichádzajú medzi nás ako priatelia, aby nás povzbudili vo viere v Krista, pre ktorého sa stali mučeníkmi. Títo patróni eRka putujú do jednotlivých farností, ktoré sú v Hnutí kresťanských spoločenstiev detí zapojené. Relikvie sú jedným z pokladov, ktoré nám Cirkev ponúka. Sú obohatením našej viery a sprevádzajú človeka cestou jeho života, pretože samotní svätci boli jednými z nás, žili tu na našej zemi, mali podobné alebo tie isté ťažkosti no prekonávali ich s pohľadom upretým na Krista, za čo si vyslúžili titul Božích priateľov.  My veriaci si môžeme z nich brať príklad a tiež v úcte k nim a cez nich si vyprosovať u Boha to, po čom každý z nás túži. Prostredníctvom svätca, cez jeho príhovor si vyprosiť u Boha potrebné milosti. Je dôležité si uvedomiť, že jedine Boh uzdravuje, jedine On dáva a vypočuje, no svätí sa prihovárajú za naše modlitby. Hoci dnes je možno úcta k relikviám svätcov trošku v úzadí, predsa aj dnes si môžeme cez týchto svätcov veľmi veľa vyprosiť. Svätci sú pre nás darom, ktorý nám Boh dáva, aby sme prostredníctvom nich boli ešte viac s Ním spojení. Relikvie.

• Anketa - zmena začiatku vyučovania

• Milí rodičia a žiaci,

na základe podnetu Rady školy CZŠ sv. apoštola Pavla Vás prosíme o vyjadrenie súhlasu príp. nesúhlasu s posunutím začiatku vyučovania v nasledujúcom školskom roku na 7:30 v ankete do 30.júna 2021.

• Vypátrame votrelcov!

•  Žiaci 5.B sa zahrali v piatok 4.6.2021 na vedcov a spolu s budúcou pani učiteľkou Patríciou Rusnákovou a pani učiteľkou Marianou Kutliakovou boli na exkurzii po Sihelnom a hľadali invazívne druhy rastlín. Preskúmali Sihelné a našli a určili podľa aplikácie až 3 druhy týchto nebezpečných rastlín  priamo v dedine. Strávili pekné popoludnie zaujímavou aktivitou a na čerstvom  vzduchu. invazívne rastliny.

• Ponuka na nový školský rok 2021/2022

• Súkromná základná umelecká škola v Bobrove ponúka pre žiakov možnosť prihlásiť sa na nasledujúce umelecké odbory vyučovanými v CZŠ sv. apoštola Pavla v Sihelnom:

Hudobný odbor: - gitara - husle - organ - heligonka - klavír - spev

Výtvarný odbor

Tanečný odbor

Literárno-dramatický odbor

V prápade záujmu vyplňte prihlášku o štúdium eduresized_prihlaska.jpg (je k dispozícií aj v škole a žiak môže o prihlášku požiadať triedneho učiteľa).

Prihlášku dovzdajte svojmu triednemu učtieľovi do utorka 8.júna 2021.

Pozor!!! Dieťa nemôže navštevovať dve rôzne ZUŠ (napr. v Námestove a druhú Bobrove).

• MDD

• Dnes sme prežili pekný sviatočný deň. Bianka nás prekvapila tortou. Vanesska nám priniesla mafiny, Silvia koláče. Potom nás čakala pizza a pomedzi tieto dobroty sme sa hrali. Ďakujeme rodičom, ktorí nám spestrili dnešný deň. 6.A MDD.