• Začiatok školského roka 2020/2021

• Nový školský rok začíname 2.septembra 2020 (streda) o 800 svätou omšou v kostole

po ktorej sa presunú žiaci do tried s triednymi učiteľmi. Prosíme o dodržiavanie bezpečnej vzdialenosti a nevytváranie skupiniek.

Prosíme rodičov, aby nevstupovali do budovy školy. Rodičia žiakov 1. ročníka budú usmernení pani učiteľkami - Maslaňákovou a Masničákovou.

Vyučovanie začína 3. septembra 2020.

1. a 2. hodina bude prebiehať s triednymi učiteľmi, od 3. hodiny vyučovanie prebieha podľa rozvrhu.

Stravovanie v školskej jedálni ako aj školský klub detí bude fungovať od 3.septembra 2020.

nesmú sa zgrupovať pred školou

• Povinnosti rodičov

vzhľadom k situácii súvisiacou s ochorením COVID-19 je škola povinná riadiť sa aktuálnymi pokynmi MŠVVaŠ SR a hlavného hygienika SR, preto Vás prosíme:

- dbajte na dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri príchode žiaka do školy,

- zabezpečte pre svoje dieťa každý deň dve rúška (jedno náhradné musí mať pri sebe v prípade potreby) a papierové jednorazové vreckovky,

- dodržiavajte pokyny riaditeľky školy,

- žiaci sú povinní nosiť rúško pri vstupe a všade vo vnútorných priestoroch školy (chodba, WC),

- pre žiakov 2. stupňa je nosenie rúšok povinné aj v  triede počas vyučovacieho procesu,

- pre žiakov 1. stupňa odporúčame nosiť rúško aj v triede,

- pri prvom nástupe žiaka do školy predložte čestné vyhlásenie priloha.pdf o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenia a to aj v prípade, ak žiak preruší dochádzku na viac ako tri dni, ako aj zdravotný dotazník rodic_-_dotaznik.docx

V prípade, že u žiaka je podozrenie, alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informujte príslušného vyučujúceho a riaditeľku školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je žiak z vyučovania vylúčený.

• Oznam zákonným zástupcom, sprevádzajúcim osobám a žiakom

• Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest), ako aj inej infekčnej choroby, nesmie vstúpiť do priestorov školy.

Pri výskyte týchto príznakov je potrebné telefonicky kontaktovať všeobecného lekára pre deti a dorast. V prípade, že zdravotný stav nevyžaduje komunikáciu s lekárom, pri opätovnom nástupe žiaka do školy sa žiak preukáže prehlásením o bezinfekčnosti podpísaným zákonným zástupcom.

vyhlasenie.docx

rodic_-_dotaznik.docx​​​​​​​

• Nástup do školy

• Ministerstvo školstva odporúča rodičom a učiteľom necestovať posledné 2 týždne prázdnin do zahraničia.

Žiaci po nástupe do školy budú nosiť rúška.

priloha.pd dieťa pri nástupe do školy odovzdá triednemu učiteľovi vyhlásenie rodiča o jeho zdravotnom stave