Piataci každoročne putujú do dediny Krivá na Orave, z ktorej pochádzala blahoslavená sestra Zdenka Schellingová. Za blahoslavenú ju vyhlásil Ján Pavol II. na sviatok Povýšenia sv. Kríža 14. septembra 2003 v Bratislave.
Exkurzia Krivej
Sestričky premonštratky
Počuli ste už o sv. Norbertovi? Asi väčšina z nás odpovedala "nie". Priblížiť nám jeho život a povolanie prišli sestričky z Vrbového, kde je ich hlavné sídlo. Žijú podľa piatich pravidiel: 1. úcta k Eucharistii, 2. adorácia, 3. mariánska úcta, 4. kajúcnosť (ide o prijímanie každodenného kríža) 5. apoštolát (práca s deťmi, starými, chorými).
Združenie mariánskej mládeže
Ďalšími zasvätenými osobami, ktoré sme spoznali bol páter Pavol a sestra Mariana. Porozprávali nám o zakladateľovi ich rehole (sv. Vincent de Paul) a predstavili nám Združenie mariánskej mládeže. Toto združenie vzniklo 18. júla 1830, keď Panna Mária pri zjavení sestre Kataríne Labouré žiadala, aby dala zhotoviť medailu a založenie spoločenstva mládeže, ktoré bude rozširovať úctu k Nepoškvrnenému počatiu pomocou tejto medaily.
Relikvia - sv. Giana Beretta Mollová
Dnešný deň bol naozaj výnimočný. V školskej kaplnke smi si uctili relikviu sv. Gianny Beretty Mollovej, talianskej lekárky a matky, ktorá obetovala svoj život za život svojho dieťaťa. Počas tehotenstva jej diagnostikovali nádor na maternici a odporúčali ukončenie tehotenstva s čím nesúhlasila. 21.apríla 1962 ráno porodila dcéru, ktorá dostala meno Gianna-Emanuela. Gianna Beretta zomrela o týždeň neskôr, 28. apríla, v nevýslovných bolestiach a opakujúc krátku modlitbu „Ježiš, milujem ťa; Ježiš, milujem ťa“. Mala 39 rokov.Pápež Ján Pavol II. ju vyhlásil za blahoslavenú 24. apríla 1994 za prítomnosti jej detí, manžela a príbuzných a vyzdvihol ju ako hrdinský vzor matky nášho storočia. Za svätú bola vyhlásená 16. mája 2004 na námestí sv. Petra v Ríme pápežom Jánom Pavlom II.
s. Kristiána
Z príležitosti Roka zasväteného života prišla medzi nás sestra Kristiána z rehole satmárok. V skratke nám predstavila svoju rehoľu: (Milosrdných sestier sv. Vincenta) a Rodinu nepoškvrnnej apovzbudila deti k modlitbe svätého ruženca
Účelové cvičenie
Dnešný krásny deň bol ako stvorený na účelové cvičenie a didaktické hry. Učitelia si pre žiakov prirpravili disciplíny so zameraním na šport, ochranu zdravia a dopravnú výchovu.
Daniel Hevier v Sihelnom
Dnešný deň je pre nás naozaj výnimočný. Privítali sme slovenského básnika a textára Daniela Heviera.
Po maturite v roku 1974 vyštudoval estetickú výchovu a slovenčinu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Už počas štúdia začal pracovať ako redaktor literárnej redakcie Československého rozhlasu. V rokoch 1982 – 1989 bol profesionálnym spisovateľom v slobodnom povolaní. Po roku 1989 sa stal šéfredaktorom vydavateľstva Mladé letá. Od roku1992 vedie vlastné vydavateľstvo Hevi, v ktorom vydal do dnešného dňa vyše 100 titulov. Je ženatý, má tri deti a žije v bratislavskej Petržalke. Príležitostne prednáša na vysokých školách a učí (VŠMU, FFUK). Učil na škole a gymnáziu pre mimoriadne nadané deti v Bratislave.
Jeho prvé literárne diela začali vychádzať už v 70. rokoch 20. storočia. Stal sa autorom poézie, prózy, esejí, básní pre deti, rozprávok, prekladov, autorských antológií pre dospelých i pre deti, textov piesní, divadelných a rozhlasových hier, libret muzikálov, filmových a televíznych scenárov, scenárov pre multimediálne projekty a spolupracuje s rozhlasom aj televíziou. Okrem toho sa venuje výtvarnému umeniu, interpretácii vlastných piesní a autorskému divadlu. Daniel Hevier je aj priekopníkom tvorivého písania na Slovensku, vedie početné workshopy a e-learningové tvorivé písanie on line.
Začínal písaním poézie pre dospelých, neskôr sa začal venovať najmä tvorbe pre deti a mládež. Do poézie vniesol duch ľahkosti a hravosti, hýrivú metaforiku a vtip, na rozdiel od všetkých dovtedajších zvyklostí je viac očarený mestom než dedinou a je veľmi senzitívny a spontánny. Má veľký zmysel pre slovné hry, ktoré sú často funkčným prvkom stavby jeho rozprávok. Roku 2009 vydal svoj prvý román Kniha, ktorá sa stane (Kalligram).
Okrem vlastnej tvorby sa venuje tiež prekladom z angličtiny (Charles Bukowski a i.), češtiny a ruštiny. Prekladané sú však i jeho vlastné diela, napr. knižka Kam chodia na zimu zmrzlinári bola preložená do nemčiny, slovinčiny, poľštiny, nórčiny a fínčiny, Nevyplazuj jazyk na leva a Nám sa už zase nechce spať boli preložené do češtiny a Aprílový Hugo do poľštiny.
Gajdovačka 2015
Pri príležitosti medzinárodného festivalu Gajdovačka 2015, ktorý sa konal v Oravskej Polhore sme na našej škole privítali pána Ľubomíra Tatarku, prvého cechmajstra Cechu Slovenských Gajdošov. Vo výchovnom koncerte žiakom priblížil slovenské ľudové nástroje a gajdošskú tradíciu.
Prváci
Pani riaditeľka osobne privítala našich najmenších žiakov v ich triedach. Okrem obrazu ich patróna, ktorý ich bude sprevádzať počas štúdia na základnej škole dostali drobnú sladkosť a kvietok. Prajeme všetkým žiakom našej školy, aby chodili do školy s radosťou a veľa dobrého sa naučili.
Zošity potrebné na šk. rok 2015/16
2.ročník
511 s linkou..... 2x
512 ..............16x
523 ..... 5x
540 ..... 2x
624 ..... 2x
Notový ............... 1x
Žiacka knižka ..... 1x
3.ročník
540 ..... 1x
512 ..... 4x
513 ..... 2x
523 ..... 27x
644 ..... 3x
Notový ............... 1x
Žiacka knižka ..... 1x
4.ročník
440 ..... 1x
644 ..... 2x
523 ..... 25x
524 ..... 1x
544 ..... 6x
Notový ............... 1x
Žiacka knižka ..... 1x
5.ročník
440 ..... 2x
444 ..... 5x
540 ..... 5x
544 ..... 10x
644 ..... 1x
Notový ............. 1x
Žiacka knižka.....1x
6, 7. ročník
440 ..... 2x
444 ..... 5x
540 ..... 5x
544 ..... 10x
Notový ............... 1x
Žiacka knižka ..... 1x
8, 9. ročník
440 ..... 2x
444 ..... 5x
540 ..... 5x
544.....10x
Žiacka knižka ..... 1x
Záver šk. roka 2014/15
Na posledný deň školského roka sa tešia všetci žiaci. V závere svätej omše vdp. Ľuboš Šípoš požehnal pre deviatakov agnušteky (Zázračná medaila Nepoškvrnenej Panny Márie), aby ich chránila od zla a všetci sme im vyprosovali do ďalšieho života požehnanie a Božiu ochranu. Záver šk. roka 2014/15
Akadémia a rozlúčka s 9-takmi
Na slávnosť sv.Petra a Pavla sme slávili sv. omšu, ktorú celebroval novokňaz Tomáš Tarčák z Oravskej Polhory. Keďže sv. Pavol je patrónom našej školy, jeho život sme si priblížili krátkou akadémiou spestrenou duchovnými piesňami. Záver dňa však patril našim 9-takom. Akadémia a rozlúčka s 9-takmi
Exkurzia v Osvienčime
Koncentračný tábor Osvienčim bol počas 2. svetovej vojny nemecký vyhladzovací tábor. Prenasledovaní boli predovšetkým Židia, ktorí našli svoju smrť v plynových komorách. V Osvienčime zahynulo približne 1,5 milióna nevinných ľudí v plynových komorách, v dôsledku vyhladovania alebo ťažkých prác. Konali sa tu aj nehumánne experimenty. Najväčšiu vinu za experimenty nesie Josef Mengele.
Oslava Šlabikára
Beseda s don Viliamom Riškom
Don Viliam Riško, riaditeľ SOŠ sv. Jozefa robotníka v Žiline nám dnes priblížil život zakladateľa saleziánov - don Bosca.
Stretnutie so s. Vierou Msničákovou
V rámci Roka zasväteného života sa 7.A trieda snažila obetovať svoje modlitby, obety a dobré skutky za sestričku Vieru Masničákovú. Na záver školského roka sme sa stretli a porozprávali o jej práci a rehoľnom živote.
Práca šľachtí človeka
Tento týždeň je pre nás deviatakov špeciálny. Okrem vedomostí sa máme naučiť aj niečo praktické. Pre dievčatá sú prichystané dielne šitia, háčkovania a varenia. O naše kuchárske výtvory sa pekne delíme aj s chlapcami, ktorí pracujú na úprave okolia školy.
Výlet do Poľska
Výlet do Poľska
Na sviatok Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi sme sa vybrali na výlet do Poľska. Svätú omšu sme slávili u vdp. Petra Randiaka v Lechnici, kde sa nachádza kostol s. Jodeka. Je to jediný kostol na Slovensku zasvätený tomuto svätému. Navštívili sme aj Múzeum Červený kláštor, v ktorom bývali kartuziáni a kamalduli, ktorý teraz slúži ako kláštor, hrad a múzeum v Starej Ľubovni. Na pltiach sme splavovali Dunajec. Našou poslednou zástavkou bola Ružencová záhrada v Ludmierzi.
Príbeh z Tammiru
Dnešok bol super deň. Namiesto trápenia sa v školských laviciach sme sa vybrali do Námestova na predstavenie s názvom: Príbeh z Tammiru, ktorý bol inšpirovaný fantasy románom kňaza Vladímira Štefaniča, ktorý si za toto dielo odniesol Cenu Ivana Kraska za debut roka 2009. "Príbeh z Tammiru je plný hudby, tanca, napätia a romantiky. Odohráva sa v dedine Tammir, kde jednej noci vyrastie čarovný strom. Ten, kto má otvorené oči i srdce, môže v šume jeho lístia počuť hlas. Hovorí o láske a vystríha pred ľudskou zlobou. Keď sa o ňom dopočula čarodejnica Abenis, chcela ho zničiť. To sa jej však nepodarilo. Namiesto toho ju strom ,,Jasom“ premenil na dobrého človeka.
Riaditeľské voľno
4. jún 2015 Riaditeľské voľno podľa §150 ods. 5 zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní