• Veľkonočné prázdniny

• Posledný deň vyučovania pred začiatkom prázdnin: 31. marec 2021 (streda)
            • Termín prázdnin: 1. apríl 2021 (štvrtok) - 6. apríl  2021 (utorok)
            • Začiatok vyučovania: 7. apríl 2021 (streda)
        • Zápis žiakov do 1.ročníka

• Vážení rodičia budúcich prváčikov,

zápis detí do 1ročníka sa uskutoční 8.apríla 2021 o 800 v budove CZŠ sv. apoštola Pavla v Sihelnom bez pritomnosti dieťaťaK zápisu je potrebné doniesť vytlačenú prihlášku podpísanú oboma rodičmi, rodny list, občiansky preukaz a 20 eur. V prípade, že pre dieťa žiadate o odklad školskej docházdky tak aj túto žiadosť.

• Obaly v našom prevedení

• Zachráňme planétu Zem. Štvrtákom záleží na tom, v akom prostredí budú žiť. Na hodinách slovenského jazyka sme sa naučili, ako si vyrobiť ekologické obaly na zošity a knihy. Pracovali sme s baliacim papierom, v ktorom boli na Vianoce zabalené darčeky. Vyzývame aj ostatných žiakov, aby sa k nám pripojili a na budúci školský rok nekupovali plastové obaly, ale aby si vyrobili vlastné. Sú naozaj pekné. Žiaci si ich vyzdobili podľa vlastných predstáv. Posúďte sami.

• Testovanie kloktaním

naša škola je zradená do pilotného projektu Testovanie kloktaním. Testovanie už neznamená len mať paličku hlboko v nose, prípadne aj v hrdle, ale najnovšie je už možné dať si vzorku odobrať kloktaním.

A práve takéto testovanie sa uskutoční na našej škole v piatok  26.3.2021 a bude pre žiakov 3 a 4. ročníka (na základe záujmu rodičov).

• 2.stupeň - dištančné vzdelávanie pokračuje

naša škola od pondelka 22.marca 2021 pokračuje vo vyučovaní žiakov 5-9.ročníka dištančne (online).

Dôvodom je rozhodnutie Krízového štábu Okresného úradu a  regionálnej hygieničky, keďže situácia v našej obci je zhoršená.

Žiaci 1.stupňa sú vzdelávaní prezenčne. Je potrebný negatívny test zákonného zástupcu nie starší ako 7 dníVyhlásenie o bezinfekčnostivyhlasenie_11a.pdf​​​​​​​

Zároveň Vás informujeme o tom, že školská jedáleň je naďalej uzavretá až do odvolania.

• História očami detí

• Počas dištančného vzdelávania naši žiaci predviedli svoju tvorivosť a šikovnosť pri tvorbe "diel" o významných osobnostiach. Výsledky ich práce si môžete pozrieť v časti Dejepis - projekty

• Marec - mesiac knihy

• Máme tu marec - Mesiac knihy. Štvrtáci zo 4.B sa na výtvarnej výchove pokúsili navrhnúť obálku vlastnej knihy. Možno budú z niektorých spisovatelia. Podarila sa im? A máme aj triedny časopis. Má ho v rukách Alexandra. Bude putovať po ostatných triedach.

• Testy - sponzorský dar

• Dnes nám pán Igor Janckulík priniesol sponzorsky dar v podobe antigénových testov nového typu, ktorých odber sa vykonáva len z prednej časti nosa, nie z nosohltana. Spomínané antigénové testy majú 100% špecificitu a dosahujú senzitivitu 97,25%. Ich veľkou výhodou je, že pre vykonanie testu postačuje len výter z prednej časti nosa, nie z nosohltanu, ako pri ostatných antigénových testoch. Rovnako test je citlivý aj na možné mutácie vírusu COVID-19 a to britský, brazílsky a aj juhoafrický variant. Tieto testy sme mohli získať aj vďaka Občianskemu združeniu Nemocnica deťom a predsedníčke združenia Zuzane Čižmárikovej.

Nemocnica deťom o.z. dodala Oravskému záchrannému systému ako dar od spoločnosti Siemens Healthineers 3000 ks antigénových testov nového typu. Oravský záchranný systém antigénové testy rozdáva pre 27 základných škôl okresu Námestovo a pre školy v okr. Dolný Kubín, Tvrdošín.